Aplikacje webowe usprawniają proces zarządzania projektami w firmie

Aplikacja webowa to system czy oprogramowanie zainstalowane na serwerze sieciowym działające w przestrzeni przeglądarki internetowej. Jest to pewnego rodzaju interaktywne narzędzie online idealne dla biznesu, ponieważ natychmiastowo realizuje zdefiniowane zadania. Podczas wykonywania konkretnych działań aplikacja łączy się z serwerem, jednocześnie dostarczając już użytkownikowi odpowiedzi w formie komunikatu lub czynności/działania. Dzięki temu użytkownicy z dostępem do Internetu mają możliwość korzystania z aplikacji webowych z poziomu każdego urządzenia i miejsca.

Jak aplikacje webowe usprawniają procesy w firmie?

Aplikacje webowe wspierają funkcjonowanie firmy, ułatwiają przepływ informacji i zadań pomiędzy pracownikami oraz bezpośrednio przyczyniają się do zwiększenia wydajności sprzedaży. Dedykowane aplikacje webowe dają możliwość modyfikacji i dalszego rozwoju biznesu, co w dużym stopniu przyczynia się do przewagi nad konkurencją. Dzięki temu firmy zyskują nowych i zaufanych klientów. A jak wiadomo w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym, trzeba stale się rozwijać, aby zostać zauważonym. Dedykowane aplikacje webowe dzięki kompleksowości i sprawnemu działaniu mogą obniżyć koszty i zoptymalizować obieg informacji. W zależności od potrzeb ich kompleksowość sprawia, że obejmują swym zasięgiem coraz to więcej zaawansowanych procesów. Dedykowane aplikacje webowe można integrować z dowolnymi systemami, co również w dużym stopniu wpływa na usprawnienie biznesu. Z racji tego, że projektuje się je według ścisłych wytycznych, dla użytkownika są proste i intuicyjne w obsłudze.

Zalety aplikacji webowych dla firm i użytkowników

Zadaniem aplikacji webowych jest nie tylko możliwość interakcji, ale także przede wszystkim usprawnienie określonych procesów eliminując problem. Aplikacja ma pomagać i być funkcjonalna, dlatego do jej zalet zalicza się m.in.:

  • Dostępność z poziomu każdego urządzenia i miejsca, w którym mamy dostęp do sieci internetowej;
  • Wraz z rozwojem technologicznym mogą rozwijać i udoskonalać swoje funkcjonalności;
  • Nie wymagają instalacji na urządzeniu ani aktualizacji ze strony użytkownika;
  • Ze względu na coraz to większy UX, aplikacje zwykle są coraz to łatwiejsze w obsłudze;
  • Bezpieczeństwo danych nawet w przypadku gdy sprzęt ulegnie awarii. Wszystkie dane przechowywane są na zewnętrznych serwerach zabezpieczone w centralach;
  • Umożliwiają skalowanie sprzedaży (stanowią narzędzie sprzedażowe);
  • Usprawniają procesy zarządzania projektami i te składające się na marketing;
  • Wspomagają organizowanie pracy oraz przepływ informacji i dokumentów w firmie pomiędzy pracownikami;
  • Ułatwiają w szybki sposób pozyskać klientów i budować lojalność (stanowią narzędzie wizerunkowe);
  • Idealnie narzędzie pozwalające na cyfryzację potrzeb biznesowych np.: płatności online, obsługa call center, rachunkowość, kadry i płace, obsługa firm logistycznych/serwisowa, hurtownia internetowa itp.

Kto i jak może wykonać dedykowaną aplikacje webową

Obecne aplikacje webowe istniejące na rynku jak się okazuje, nie zawsze są całkowicie dopasowane do potrzeb konkretnej firmy. Każdy biznes ma inną strukturę organizacyjną i potrzebuje innych rozwiązań.

Agencja interaktywna taka jak my lub firmy zajmujące się oprogramowaniem i IT, które mają już doświadczenie w zakresie tworzenia aplikacji webowych, bezproblemowo wykonają dedykowaną aplikacje.

Aplikacje webowe – Jak wygląda proces budowy?

Według nas najlepsze dedykowane aplikacje powinny być w pełni dopasowane do potrzeb i struktury organizacyjnej firmy oraz jej specyfiki, zgodnie z modelem biznesowym. Dlatego od lat budujemy zintegrowane i funkcjonalne systemy informatyczne obsługujące wielopłaszczyznowe procesy biznesowe oraz aplikacje mobilne/webowe.

Rozpoczynając proces tworzenia aplikacji webowych, najpierw zaczynamy od analizy i zrozumienia potrzeb przedsiębiorstwa. Szczególną uwagę przykuwamy do sprecyzowania celu aplikacji, aby była ona funkcjonalna i zgodna z założonym celem biznesowym. Po zapoznaniu się z potrzebami organizacji przechodzimy do projektu aplikacji i określenia wykorzystywanych technologii do struktur (backend i fronted). W kolejnym etapie tworzona jest już pierwsza wersja prototypu aplikacji, aby sprawdzić, czy gotowy produkt nadaje się do funkcjonowania. W formie makiety aplikację udostępniamy również klientowi, aby mógł zobrazować sobie jej działanie, sprawdzić zgodność z wymogami oraz wyszczególnić ewentualne poprawki czy sugestie. Po zatwierdzeniu i poprawkach przechodzimy do testowania i zbierania opinii. Dopiero po całkowitym dopracowaniu i wyeliminowaniu wszystkich błędów udostępniamy gotową aplikację, która finalnie zostanie wypuszczona na rynek.
Jednak na typ etapie współpraca się nie kończy. Ze względu na dynamicznie rozwijający się rynek i ciągłe zmiany potrzeb klientów sprawiają, że aplikacje webowe wymagają ciągłej optymalizacji.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej